Головна » Статті » Корисні статті

ВОДА – ЦЕ ЖИТТЯ, АЛЕ…

Триває літо – і людей, які квапляться використати цю благодатну пору року для відпочинку та відновлення сил, стає все більше.

Найкращим вважається відпочинок на березі моря, річки чи іншої водойми.

Воно й не дивно, адже купання у прохолодній воді дуже ефективно допомагає зняти втому, стреси , надає бадьорості і оптимізму. Проте треба пам’ятати, що вода – це ще й небезпечне для людини середовище, при невмілому поводжені з нею можна втратити найдорожче – життя.

Перша допомога на воді

Тому кожен повинен володіти прийомами порятунку та мати уявлення, як допомогти людині, що потрапила в біду.

1. Основна допомога при порятунку потопаючого полягає в тому, щоб дістати його з води і надати першу допомогу до прибуття лікарів. Чим швидше Ви зможете надати допомогу, тим більше шансів на виживання у потерпілого.

2. Головне правило при рятуванні потопаючого – реально оцінити свої шанси – чи в змозі Ви доплисти до потопаючого і транспортувати його на берег. Якщо сумніваєтесь у своїх силах, краще покликати на допомогу.

3. При можливості повідомити потопаючому, що його стан помічено і йому йдуть на допомогу.

4. Слід пам’ятати, що для потопаючого характерні конвульсивні, некоординовані і не завжди усвідомлені рухи, тому невміла спроба витягти його з води може поставити під загрозу життя самого рятувальника.

5. При наданні допомоги людині, що втомилася від плавання, треба підпливти до неї, підбадьорити і переконати в необхідності виконувати ваші команди. Тільки після цього можна підставити свої плечі під кисті витягнутих рук постраждалого і транспортувати його до берега.

6. До потопаючого треба підпливати тільки ззаду і, схопивши його за волосся, шию або під пахви, перевернути обличчям угору так, щоб воно весь час було над водою. В такому положенні потерпілого слід якнайшвидше доставити до берега.

7. Приступити до надання домедичної допомоги треба якнайшвидше. Якщо постраждалий не подає ознак життя, це ще не означає, що все вже безнадійно. Доти, поки є хоч найменший шанс зберегти життя людині, треба проводити заходи щодо її рятування.

Отже, прийоми рятування не просто застосувати без практики і треба цього вчитись заздалегідь. Пам’ятайте, безпека Вашого життя у Ваших руках!

 

Майстер виробничого навчання Нікопольських
курсів 3 категорії
О.Е.Тізік

Категорія: Корисні статті | Додав: naumovanmc (01.08.2016)
Переглядів: 305
Всього коментарів: 0