Головна » Статті » Корисні статті

Як захистити себе від укусу кліщів?

Як захистити себе від укусу кліщів?

Настання теплої погоди у травні для багатьох людей є довгоочікуваною і улюбленою порою. Адже в цей час природа оживає, все навколо розквітає. У свята й вихідні дні більшість людей виїжджає на природу, до берега річки або в ліс. Атмосфера відпочинку аж ніяк не налаштовує на те, щоб замислюватися про якусь небезпеку, яку викликає сама природа. Саме в такі погожі дні, разом з природою прокидаються і досить небезпечні комахи. Мова йде про кліщів. Для людини ці маленькі за розміром комахи представляють дуже серйозну небезпеку.

Кліщі мешкають на гілках чагарників, дерев та у високих травах. Зустрітися з ними можна й в містах: в парках та скверах.

Кліщі відносяться до розряду достатньо швидких комах. Вони практично завжди знаходяться в стані готовності до атакуючих дій, тому відпочиваючим на природі доцільно оглядати один одного з метою виявлення кліщів. У момент виявлення комахи на тілі, її краще швидко скинути, не притискаючи.

Вирушаючи на природу, важливо правильно підбирати вид одягу, який захистить від укусів кліщів. Голову бажано захистити головним убором. “Правильним” одягом буде такий, в якому в області шиї, на зап’ястях і ногах є манжети.

Відлякати кліщів допоможуть захисні засоби (репелентні і акарицидні препарати), які можна придбати в аптеці. До того ж кліщі не переносять запах ефірних олій лаванди, чайного дерева, гвоздики, герані та запах часнику.

ЯЗахист від укусу кліщів

Однак, якщо кліщ все ж вразив вас своїм укусом, не панікуйте. Вам треба витягти кліща зі своєї шкіри. І зробити це потрібно як можна скоріше. Витягується кліщ наступним чином. Візьміть один із засобів, виготовлених на жирній основі, наприклад: рослинне масло, вазелін або якусь мазь. Нанесіть цей засіб на шкіру, де вас вразив кліщ, та самого кліща. Вже через дві хвилини кліща можна буде взяти пальцями і перекинути його на спину, потім починайте витягувати. При необхідності цю процедуру повторіть через десять хвилин. Зазвичай цей метод спрацьовує з першого разу. При витягуванні кліща важливо стежити за тим, щоб він був витягнутий разом зі своїм хоботком. Інакше на цій ділянці тіла виникає запалення шкіри.

Випадки, коли сам кліщ відірвався, а під шкірою людини залишив свій хоботок, не рідкісні. Залишки комахи потрібно видалити як звичайну скалку. Для цього треба взяти голку і обробити її спиртом. Також на уражене кліщем місце можна прикласти серветки зі спиртом чи одеколон.

Коли ви видалите кліща з тіла, не викидайте його. Помістіть в який-небудь маленький посуд, звідки йому не вдасться втекти. Потім кліща необхідно буде віднести в спеціальну лабораторію для аналізу. Це потрібно, щоб ви мали гарантію того, що кліщ не заразив вас якимось небезпечним захворюванням, наприклад, енцефалітом.

Існує також медичний захист від кліщів – вакцинація у вигляді курсу щеплення. І цей захист є найдієвішим.

Належну увагу, у небезпечний період, необхідно приділяти й своїм чотирилапим улюбленцям. Прогулянка з собакою в парку, у дворі або в іншому місці, де є рослини, може закінчитися тим, що його вкусить кліщ. Це може викликати у чотириногого вихованця важке інфекційне захворювання – піроплазмоз.

Тварину слід показати ветеринару, який надасть необхідну допомогу домашньому улюбленцю. Для здоров’я вашого вихованця вкрай важливо проводити профілактику укусів кліщів. Сучасний ринок профілактичних засобів для тварин пропонує спеціальні нашийники («Гарц» і «Кілткіс»), а також препарати у формі спеціальних крапель («Хaрц», «Сірко» і «Бaрс») або спреїв («Барс» і «Фронтлайн»).

 

Методист 1 категорії обласного
методичного кабінету Центру
Васильєв Г.Д.

Категорія: Корисні статті | Додав: naumovanmc (28.04.2016)
Переглядів: 218
Всього коментарів: 0
avatar