Головна » Статті » Корисні статті

Симптоми стресу

Під час виникнення надзвичайних ситуацій, а також при ліквідації їх наслідків у людей виникає стрес. Про це необхідно знати особовому складу фор¬мувань в умовах надзвичайних ситуацій.

Сам по собі стрес не такий уже і поганий, він мобілізує сили для боротьби з труднощами. При стихійних лихах, аваріях та катастрофах техногенного і природного характеру поведінка людей багато в чому визначається стре¬сом та відчуттям страху. Вони до певних меж є фізіологічно нормальним і корисним явищем, оскільки сприяють екстремальній мобілізації фізичної і психологічної напруги, яка необхідна для самозбереження.

Суть морально-психологічної підготовки полягає в тому, щоб навчити особовий склад формувань працівників суб’єктів господарювання умінням, які сприятимуть упевненим діям в екстремаль¬них умовах надзвичайних ситуацій. Вся справа в часі, який необхідний для опанування відчуття розгубленості, прийняття раціональних рішень і початку активних дій.

Стрес - головна загроза нашому здоров'ю.

При виконанні небезпечних робіт при ліквідації наслідків аварій, катастроф, стрес сприяє викиду надлишку адрена¬ліну, завдяки якому людина може встигнути все зробити вчасно.

Що відбувається з нами, коли ми спізнюємося, намагаючись догнати автобус або потяг?

Ви фізично відчуваєте симптоми стресу: підвищується тиск, серце прискорено б’ється, при цьому втрачається впевненість. Треба багато часу щоб переживання уляглися, тиск і робота органів дихання стабілізувались.

При стресах в організмі людини відразу включаються складні біохімічні і гормональні механізми, які терміново приводять кожний орган і нервову систему в "бойову готовність".

Як боротися зі стресом? Спілкування людей один з одним - найкращий спосіб боротьби зі стресом. Людину в стані стресу доцільно залучити до фізичної роботи у складі групи, де є спільна підтримка, сміх та жарти з витівками. Лікарі пояснюють, що під час сміху в нашому орга¬нізмі виробляються ендорфіни, які знижують підвищений рівень адрена¬ліну. Допомагають подолати стрес і фізичні вправи під час виконання яких, нейрони мозку виділяють антистресові гормони.

 

О. БОЙКО
майстер виробничого навчання обласних та міста Дніпропетровськ
курсів удосконалення керівних кадрів 1 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД
Дніпропетровської області

Категорія: Корисні статті | Додав: naumovanmc (24.06.2016)
Переглядів: 215
Всього коментарів: 0
avatar