Головна » 2018 » Грудень » 13 » Історія започаткування Всеукраїнського тижня права в Україні та значення Загальної Декларації з прав людини
09:33
Історія започаткування Всеукраїнського тижня права в Україні та значення Загальної Декларації з прав людини

10 грудня 2018 року в Україні стартував Всеукраїнський тиждень права – масштабна серія заходів, покликаних сприяти підвищенню правової освіченості та правової свідомості громадян.

Всеукраїнський тиждень права започатковано відповідно до Указу Президента України від 8 грудня 2008 року №1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», і проводиться він щороку в тиждень, що включає 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Дане свято засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, що стала першим міжнародним документом, в якому чітко сформульовані положення про права людини. У 2018 році відзначається 70-та річниця Загальної декларації прав людини.

Загальна Декларація Прав Людини (ЗДПЛ) — декларація, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року в Паризькому палаці Шайо. Декларація стала результатом безпосереднього досвіду Другої Світової Війни і представляє першоглобальне вираження невід'ємних прав, які мають усі люди.

Декларація складається з 30 статей, які лягли в основу наступних міжнародних договорів, у регіональних документах по правах людини, національні конституції та інші закони. Міжнародний законопроект з прав людини складається з Всесвітньої Декларації Прав Людини, Міжнародного Пакту про економічні, соціальні і культурні права і Міжнародний пакт про громадянські і політичні права та двох факультативних протоколів до неї. У 1966 році Генеральна Асамблея прийняла два докладних договори, які завершують Міжнародний законопроект про права людини. В 1976 році, після того як договори були ратифіковані достатнім числом окремих націй, законопроект набув статусу міжнародного права.

Структуру «Загальної декларації» запропонував Рене Кассен у другому варіанті проекту. Кассен працював із першим варіантом, підготовленим Джоном Гамфрі. На організацію документа вплинув Кодекс Наполеона. Вона починалась із преамбули, де були окреслено загальні засади.

Статті 1 та 2 закладають фундамент, наголошуючи на принципах гідності, свободи, рівности й братерства. Сім абзаців преамбули проголошують причини виголошення «Декларації» і є сходинками до неї. Основний текст «Декларації» формує чотири колони. Перша колона  (ст.3-11) проголошує права індивіда, такі як право на життя й заборону рабства. Друга колона (ст.12-17) проголошує права індивіда в громадянському й політичному суспільстві. Третя колона (ст.18-21) проголошує духовні, публічні й політичні свободи, такі як свободу віросповідання й свободу асоціацій. Четверта колона (ст.22-27) визначає соціальні, економічні й культурні права.

Ознайомитися з текстом Загальної декларації з прав людини можна за посиланням: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_015

УВАГА! У Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Дніпропетровської області з 10.12.2018 по14.12.2018 проводиться тиждень права

 

На виконання окремого доручення Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 01.10.2018 № В-149 «Про виконання Плану заходів ДСНС України з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» в НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області (кабінет №1) з 10 по 14 грудня 2018 року здійснюватиметься консультування громадян та працівників центру з питань реалізації і захисту прав людини, у тому числі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб.

За консультацією просимо звертатись до юрисконсульта Центру, за адресою: м. Дніпро, вул. Аеропорт, 42, 4 поверх.

Переглядів: 27 | Додав: naumovanmc
Всього коментарів: 0