Пам’ятка пасажирам метрополітену про дії при виникненні пожежі

Пасажир, виявивши в метрополітені ознаки пожежі (запах горілого, появу диму, вогню, іскріння електрообладнання), повинен негайно сповістити про це працівників метрополітену:

- чергового станції, контролера, касира або чергового поліцейського, якщо пожежа сталася на станції;

- машиніста поїзда через переговорний пристрій «пасажир - машиніст», вказавши номер вагона, якщо ознаки пожежі виявлено у вагоні поїзда.

Дії пасажирів при виникненні пожежі на станції

Потрібно уважно слухати оголошення через гучномовці і терміново залишити станцію шляхами, які вкажуть працівники метрополітену. Під час евакуації необхідно зберігати спокій, не створювати паніку, допомагати дітям, жінкам та літнім людям. У разі виникнення пожежі у вагоні, що рухається по перегону:

- потрібно негайно сповістити про це машиніста поїзда через переговорний пристрій «пасажир-машиніст»;

- зберігати спокій, уважно слухати вказівки машиніста;

- для гасіння пожежі слід скористатися вогнегасниками, які є в салоні вагона (місце находження вогнегасників визначено вказівниками);

- не намагатися самостійно зупиняти поїзд, відчиняти двері та вікна;

- після прибуття поїзда на станцію треба негайно вийти з вагонів, не товплячись, спокійно рухатися шляхами евакуації, які вкажуть працівники станції.

У разі виникнення пожежі в вагоні поїзда, що зупинився на перегоні між станціями:

- уважно слухайте оголошення машиніста: за його командою, коли він відчинить двері, спокійно виходьте з вагонів, не створюючи паніки, допомагайте покинути вагон жінкам, дітям, інвалідам та літнім людям;

- виходячи з вагонів, не слід брати із собою громіздкі речі;

- рухатися по тунелю слід обережно, у тому напрямку, який укаже машиніст, дотримуватися правого боку тунелю, якщо треба йти до станції, куди прямував поїзд, або лівого боку тунелю, якщо потрібно повернутися на станцію, від якої рухався поїзд;

- забороняється заходити в бокові притунельні ніші та переходи.

Даних рекомендацій слід дотримуватися також при виникненні інших надзвичайних ситуацій у метрополітені, які пов’язані із загрозою для життя людей.

 

Обласний методичний кабінет НМЦ ЦЗ
та БЖД Дніпропетровської області
Пам’ятку опубліковано в газеті «Днепровская неделя» № 13 від 06.04.2016